  • C0805X682GAGEC
C0805X682GAGEC
advertisement
Manufacturer No:
C0805X682GAGEC
HK JDW NO:
417-C0805X682GAGEC
Datasheet:
C0805X682GAGEC
Description:
ESD SMD Comm C0G 6800pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C0805X682GAGEC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ESD SMD Comm C0G
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Low ESL, Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive, ESD Protection
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    6800pF
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm