  • C1005C0G1E121JT
C1005C0G1E121JT
advertisement
Manufacturer No:
C1005C0G1E121JT
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C1005C0G1E121JT
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
120pF 25V Ceramic Capacitor 5% Ceramic
Quantity:
In Stock : 13303
Step5Bar-code shipping tag
C1005C0G1E121JT
  • Package / Case
    Ceramic
  • Dielectric Material
  • Tolerance
    5%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1mm