  • C114T103K5X5CP
C114T103K5X5CP
advertisement
Manufacturer No:
C114T103K5X5CP
HK JDW NO:
417-C114T103K5X5CP
Package:
Axial
Datasheet:
C114T103K5X5CP
Purchasing and Inquiry
C114T103K5X5CP Overview
The coefficient of temperature is 15% ppm/°C.It is packaged in a Axial case.A voltage of 50V is required for the operation of this electrical part.
C114T103K5X5CP Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C114T103K5X5CP Applications
There are a lot of KEMET C114T103K5X5CP applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C114T103K5X5CP
    Through Hole
  • Package / Case
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm