  • C114T682K5X5CM
C114T682K5X5CM
advertisement
Manufacturer No:
C114T682K5X5CM
HK JDW NO:
417-C114T682K5X5CM
Purchasing and Inquiry
C114T682K5X5CM Overview
15% ppm/°C is the temperature coefficient.A Axial case contains the product.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 50V volts DC.
C114T682K5X5CM Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C114T682K5X5CM Applications
There are a lot of KEMET C114T682K5X5CM applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C114T682K5X5CM
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/05
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF