  • C11CF3R6B-9UN-X1T
C11CF3R6B-9UN-X1T
advertisement
Manufacturer No:
C11CF3R6B-9UN-X1T
HK JDW NO:
434-C11CF3R6B-9UN-X1T
Datasheet:
C11CF3R6B-9UN-X1T
Description:
CF 3.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C11CF3R6B-9UN-X1T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3.6pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Case Code (Metric)
    1414
  • Case Code (Imperial)
    0505
  • Dissipation Factor
    0.05 %
  • Height
    1.27mm
  • Length
    1.4mm
  • Width
    1.4mm