  • C1206C152K1REC
C1206C152K1REC
advertisement
Manufacturer No:
C1206C152K1REC
HK JDW NO:
417-C1206C152K1REC
Datasheet:
C1206C152K1REC
Description:
ESD SMD Comm X7R 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C1206C152K1REC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ESD SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    ESD Protection
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.88mm