  • C1206N562K1XRH
C1206N562K1XRH
advertisement
Manufacturer No:
C1206N562K1XRH
HK JDW NO:
417-C1206N562K1XRH
Description:
5.6nF Ceramic Capacitor 10% 1206
Step5Bar-code shipping tag
C1206N562K1XRH
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    no
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    5.6nF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm