  • C1608C0G1H470KT
C1608C0G1H470KT
advertisement
Manufacturer No:
C1608C0G1H470KT
HK JDW NO:
769-C1608C0G1H470KT
Description:
47pF 50V Ceramic Capacitor 10% Ceramic
Quantity:
In Stock : 6292
Step5Bar-code shipping tag
C1608C0G1H470KT
  • Package / Case
    Ceramic
  • Dielectric Material
  • Tolerance
    10%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Length
    1.6mm