  • C1608C0G2E681J
C1608C0G2E681J
advertisement
Manufacturer No:
C1608C0G2E681J
HK JDW NO:
769-C1608C0G2E681J
Package:
Datasheet:
Description:
680pF Ceramic Capacitor 5%
Quantity:
In Stock : 8267
Step5Bar-code shipping tag
C1608C0G2E681J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1.6mm