  • C1632C221K5GACAUTO
C1632C221K5GACAUTO
advertisement
Manufacturer No:
C1632C221K5GACAUTO
HK JDW NO:
417-C1632C221K5GACAUTO
Package:
0612 (1632 Metric)
Purchasing and Inquiry
C1632C221K5GACAUTO Overview
A seat's maximum height is 0.035 0.90mm.Size/dimension is set to 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm.This chip has a voltage rating of 50V volts.In terms of temperature coefficient, it is C0G NP0.The product is packaged in a 0612 (1632 Metric) case.
C1632C221K5GACAUTO Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of C0G NP0
C1632C221K5GACAUTO Applications
There are a lot of KEMET C1632C221K5GACAUTO applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C1632C221K5GACAUTO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    47 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    220pF
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Case Code (Imperial)
    0612
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm