  • C1632C680K5GACTU
C1632C680K5GACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1632C680K5GACTU
HK JDW NO:
417-C1632C680K5GACTU
Package:
1632
Purchasing and Inquiry
C1632C680K5GACTU Overview
The product is packaged in a 1632 case.The voltage rated for this electrical part is 50V.
C1632C680K5GACTU Features
C1632C680K5GACTU Applications
There are a lot of KEMET C1632C680K5GACTU applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C1632C680K5GACTU
  • Package / Case
    1632
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    4
  • Height
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm