  • C1812C155K1RAC7800
C1812C155K1RAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C1812C155K1RAC7800
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C1812C155K1RAC7800
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
SMD Comm X7R 1.5μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 1880
Step5Bar-code shipping tag
C1812C155K1RAC7800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMD Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Thickness (Max)
    0.047 1.20mm