  • C192T154K5R5CR
C192T154K5R5CR
advertisement
Manufacturer No:
C192T154K5R5CR
HK JDW NO:
417-C192T154K5R5CR
Purchasing and Inquiry
C192T154K5R5CR Overview
15% ppm/°C is the temperature coefficient.It is packaged in a Axial case.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 50V.
C192T154K5R5CR Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C192T154K5R5CR Applications
There are a lot of KEMET C192T154K5R5CR applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C192T154K5R5CR
  • Series
    C192-5R
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    BR
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm