  • C192T223M1X5CP
C192T223M1X5CP
advertisement
Manufacturer No:
C192T223M1X5CP
HK JDW NO:
417-C192T223M1X5CP
Purchasing and Inquiry
C192T223M1X5CP Overview
Having a coefficient of 15% ppm/°C, it is at room temperature.In a Axial case, the product is packaged.A voltage of 100V is used with this electrical part.
C192T223M1X5CP Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C192T223M1X5CP Applications
There are a lot of KEMET C192T223M1X5CP applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C192T223M1X5CP
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm