  • C2012CH1V183J060AC
C2012CH1V183J060AC
advertisement
Manufacturer No:
C2012CH1V183J060AC
HK JDW NO:
769-C2012CH1V183J060AC
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
C 0.018μF Ceramic Capacitor ±5% CH 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3900
Step5Bar-code shipping tag
C2012CH1V183J060AC
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    CH
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.018μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm