  • C2012X7R1H224K
C2012X7R1H224K
advertisement
Manufacturer No:
C2012X7R1H224K
HK JDW NO:
769-C2012X7R1H224K
Package:
0805
Datasheet:
C2012X7R1H224K
Description:
220nF 50V Ceramic Capacitor 10% 0805
Quantity:
In Stock : 11538
Step5Bar-code shipping tag
C2012X7R1H224K
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm