  • C2016A.21.08
C2016A.21.08
advertisement
Manufacturer No:
C2016A.21.08
HK JDW NO:
336-C2016A.21.08
Step5Bar-code shipping tag
C2016A.21.08
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2016A
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Brown
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    Brown
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.062 (1.57mm)
  • Insulation Diameter
    1.5748 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm