  • C202T105M5R5CM
C202T105M5R5CM
advertisement
Manufacturer No:
C202T105M5R5CM
HK JDW NO:
417-C202T105M5R5CM
Package:
Axial
Datasheet:
C202T105M5R5CM
Purchasing and Inquiry
C202T105M5R5CM Overview
Temperature coefficient is 15% ppm/°C.In a Axial case, the product is packaged.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 50V volts DC.
C202T105M5R5CM Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C202T105M5R5CM Applications
There are a lot of KEMET C202T105M5R5CM applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C202T105M5R5CM
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Diameter
    6.35mm
  • Length
    12.7mm