  • C2102A.93.05
C2102A.93.05
advertisement
Manufacturer No:
C2102A.93.05
HK JDW NO:
336-C2102A.93.05
Step5Bar-code shipping tag
C2102A.93.05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Insulation Material
    PVC
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2102A
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Yellow
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Jacket Color
    Yellow
  • Conductor Strand
    10/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.102 (2.59mm)
  • Insulation Diameter
    2.5908 mm
  • Length
    50.00' 15.24m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.032 0.81mm