  • C2119A.21.02
C2119A.21.02
advertisement
Manufacturer No:
C2119A.21.02
HK JDW NO:
336-C2119A.21.02
Step5Bar-code shipping tag
C2119A.21.02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    2119A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    White
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    Solid
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.104 (2.64mm)
  • Insulation Diameter
    2.6416 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.032 0.81mm