  • C220-050-2VE
C220-050-2VE
advertisement
Manufacturer No:
C220-050-2VE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-C220-050-2VE
Package:
Datasheet:
C220-050-2VE
Description:
OHMITE C220-050-2VE Heat Sink, TO-220, 38 mm, 19.94 mm, 50 mm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C220-050-2VE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Clip, PC Pin
  • Material
    Aluminum
  • Weight
    31.184475g
  • Shape
    Rectangular, Fins
  • Package Cooled
    TO-220
  • Material Finish
    Degreased
  • Published
    2010
  • Series
    C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Board Level, Vertical
  • Attachment Method
    2 Clips and PC Pin
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.710 18.03mm
  • Height
    38mm
  • Length
    1.969 50.00mm
  • Width
    1.500 38.10mm