  • C2220C332JCGAC7800
C2220C332JCGAC7800
advertisement
Manufacturer No:
C2220C332JCGAC7800
HK JDW NO:
417-C2220C332JCGAC7800
Description:
SMD Comm C0G HV 3300pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
C2220C332JCGAC7800
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SMD Comm C0G HV
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm