  • C222K225K5R5CA
C222K225K5R5CA
advertisement
Manufacturer No:
C222K225K5R5CA
HK JDW NO:
417-C222K225K5R5CA
Datasheet:
C222K225K5R5CA
Purchasing and Inquiry
C222K225K5R5CA Overview
Having a coefficient of 15% ppm/°C, it is at room temperature.A Axial case is used for packaging the product.A voltage of 50V is used with this electrical part.
C222K225K5R5CA Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C222K225K5R5CA Applications
There are a lot of KEMET C222K225K5R5CA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C222K225K5R5CA
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Diameter
    8.89mm
  • Length
    17.53mm