  • C222K474K1R5CA
C222K474K1R5CA
advertisement
Manufacturer No:
C222K474K1R5CA
HK JDW NO:
417-C222K474K1R5CA
Datasheet:
C222K474K1R5CA
Purchasing and Inquiry
C222K474K1R5CA Overview
C222K474K1R5CA Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C222K474K1R5CA Applications
There are a lot of KEMET C222K474K1R5CA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C222K474K1R5CA
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Diameter
    8.89mm
  • Length
    17.53mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%