  • C320C564K1R5TA7301
C320C564K1R5TA7301
advertisement
Manufacturer No:
C320C564K1R5TA7301
HK JDW NO:
417-C320C564K1R5TA7301
Description:
GoldMax 300 Comm X7R 0.56μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
C320C564K1R5TA7301
    Radial
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GoldMax 300 Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.56μF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Height Seated (Max)
    0.290 7.36mm