  • C3216JF1C226ZT
C3216JF1C226ZT
advertisement
Manufacturer No:
C3216JF1C226ZT
HK JDW NO:
769-C3216JF1C226ZT
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
22μF Ceramic Capacitor -80/+30% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 13938
Step5Bar-code shipping tag
C3216JF1C226ZT
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    -80/+30% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Temperature Characteristics Code
    JF
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    80%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm