  • C3216X7R1E225M160AE
C3216X7R1E225M160AE
advertisement
Manufacturer No:
C3216X7R1E225M160AE
HK JDW NO:
769-C3216X7R1E225M160AE
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
C 2.2μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 3621
Step5Bar-code shipping tag
C3216X7R1E225M160AE
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Thickness (Max)
    0.075 1.90mm
  • Thickness
    1.905mm