  • C3216X8L1E106K160AC
C3216X8L1E106K160AC
advertisement
Manufacturer No:
C3216X8L1E106K160AC
HK JDW NO:
769-C3216X8L1E106K160AC
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
C 10μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 26921
Step5Bar-code shipping tag
C3216X8L1E106K160AC
    Select All
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF