  • C3225C0G2W333K250AA
C3225C0G2W333K250AA
advertisement
Manufacturer No:
C3225C0G2W333K250AA
HK JDW NO:
769-C3225C0G2W333K250AA
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
C 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 1243
Step5Bar-code shipping tag
C3225C0G2W333K250AA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm