  • C3225X7S3A472M160AA
C3225X7S3A472M160AA
advertisement
Manufacturer No:
C3225X7S3A472M160AA
HK JDW NO:
769-C3225X7S3A472M160AA
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
C 4700pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 2773
Step5Bar-code shipping tag
C3225X7S3A472M160AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    4700pF
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm