  • C410C151J1G5HA
C410C151J1G5HA
advertisement
Manufacturer No:
C410C151J1G5HA
HK JDW NO:
417-C410C151J1G5HA
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
150pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C410C151J1G5HA
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Length
    4.32mm