  • C44UVGT6275M52K
C44UVGT6275M52K
advertisement
Manufacturer No:
C44UVGT6275M52K
HK JDW NO:
417-C44UVGT6275M52K
Package:
Radial, Can
Datasheet:
C44UVGT6275M52K
Description:
C44U-M 275μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1800V 1.8kV-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 9
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C44UVGT6275M52K
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis, Stud Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    C44U-M
  • Size / Dimension
    4.567Dia 116.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Threaded, Female
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    275μF
  • Voltage - Rated DC
    1800V 1.8kV
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5mOhm
  • Lead Spacing
    1.969 50.00mm
  • Height Seated (Max)
    6.220 158.00mm