  • C4532JB2E224K230KA
C4532JB2E224K230KA
advertisement
Manufacturer No:
C4532JB2E224K230KA
HK JDW NO:
769-C4532JB2E224K230KA
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
C 0.22μF 250V Ceramic Capacitor ±10% JB 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 1198
Step5Bar-code shipping tag
C4532JB2E224K230KA
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    JB
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Temperature Characteristics Code
    JB
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Height
    2.3mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • Thickness
    2.4892mm