  • C4AF1BW5220A3OK
C4AF1BW5220A3OK
advertisement
Manufacturer No:
C4AF1BW5220A3OK
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C4AF1BW5220A3OK
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
C4AF1BW5220A3OK
Description:
C4AF 22μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 6265
Step5Bar-code shipping tag
C4AF1BW5220A3OK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C4AF
  • Size / Dimension
    1.654Lx1.378W 42.00mmx35.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4mOhm
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.976 50.20mm