  • C4AF3EW5200A3AK
C4AF3EW5200A3AK
advertisement
Manufacturer No:
C4AF3EW5200A3AK
HK JDW NO:
417-C4AF3EW5200A3AK
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
C4AF 20μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 800V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 18
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C4AF3EW5200A3AK
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    C4AF
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.772W 57.50mmx45.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    20μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.2mOhm
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    2.217 56.30mm