  • C4DEHPQ6220A8TK
C4DEHPQ6220A8TK
advertisement
Manufacturer No:
C4DEHPQ6220A8TK
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C4DEHPQ6220A8TK
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
C4DE 220μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Male 600V-DC 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount, Flanges
Quantity:
In Stock : 10
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C4DEHPQ6220A8TK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Flanges
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    THREADED STUD
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C4DE
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    3.307Dia 84.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Threaded, Male
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Reference Standard
    IEC61071
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    45mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1mOhm
  • Lead Spacing
    1.772 45.00mm
  • Lead Diameter
    10 mm
  • Voltage
    600V
  • Diameter
    85mm
  • Height
    64mm
  • Height Seated (Max)
    2.598 66.00mm
  • Width
    84mm