  • C5750X5R1E226M
C5750X5R1E226M
advertisement
Manufacturer No:
C5750X5R1E226M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-C5750X5R1E226M
Package:
Datasheet:
Description:
22μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 8723
Step5Bar-code shipping tag
C5750X5R1E226M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    5.7mm