  • C5SMF-BJF-CT34Q3T2
C5SMF-BJF-CT34Q3T2
advertisement
Manufacturer No:
C5SMF-BJF-CT34Q3T2
Manufacturer:
Cree Inc.
HK JDW NO:
163-C5SMF-BJF-CT34Q3T2
Package:
Radial
Description:
LED BLUE 5MM OVAL T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C5SMF-BJF-CT34Q3T2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    Screen Master®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Blue
  • HTS Code
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.4V
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Style
    Oval with Domed Top
  • Lens Size
    5.10mmx3.70mm
  • Luminous Intensity
    1.72 cd
  • Millicandela Rating
    1720mcd
  • Wavelength - Dominant
    465nm
  • Height
    10.95mm