  • C901U240JYSDCAWL35
C901U240JYSDCAWL35
advertisement
Manufacturer No:
C901U240JYSDCAWL35
HK JDW NO:
417-C901U240JYSDCAWL35
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 24pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C901U240JYSDCAWL35
    Select All
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X1, Y2
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    24pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm