  • C921U750JUSDBA7317
C921U750JUSDBA7317
advertisement
Manufacturer No:
C921U750JUSDBA7317
HK JDW NO:
417-C921U750JUSDBA7317
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 75pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C921U750JUSDBA7317
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-250
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 400; 250, SAFTEY CLASS: X1/Y1
  • Capacitance
    75pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    No
  • Size Code
    3520
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    9mm
  • Length
    9mm
  • Width
    5mm