  • C937U681KYYDCA7317
C937U681KYYDCA7317
advertisement
Manufacturer No:
C937U681KYYDCA7317
HK JDW NO:
417-C937U681KYYDCA7317
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 680pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C937U681KYYDCA7317
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm