  • CA0612KRNPO9BN100
CA0612KRNPO9BN100
advertisement
Manufacturer No:
CA0612KRNPO9BN100
HK JDW NO:
898-CA0612KRNPO9BN100
Datasheet:
CA0612KRNPO9BN100
Purchasing and Inquiry
CA0612KRNPO9BN100 Overview
Seating height reaches 0.035 0.90mm.In this case, the size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This chip has a voltage rating of 50V volts.C0G NP0 is the temperature coefficient.It is packaged in a 0612 (1632 Metric) case.This part has a 800μm pitch at the terminals.
CA0612KRNPO9BN100 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of C0G NP0
a 800μm terminal pitch
CA0612KRNPO9BN100 Applications
There are a lot of Yageo CA0612KRNPO9BN100 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA0612KRNPO9BN100
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10pF
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    C0G
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm