  • CA0612KRNPO9BN220
CA0612KRNPO9BN220
advertisement
Manufacturer No:
CA0612KRNPO9BN220
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CA0612KRNPO9BN220
Package:
0612 (1632 Metric)
Datasheet:
CA0612KRNPO9BN220
Purchasing and Inquiry
CA0612KRNPO9BN220 Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.035 0.90mm.This program operates with 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm as its size/dimension.Its rated (DC) voltage (URdc) is 50V.This chip is rated to have 50V voltage as its voltage rating.Temperature coefficient is C0G NP0.There are no cases included with the product.It has a 800μm terminal pitch.
CA0612KRNPO9BN220 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of C0G NP0
a 800μm terminal pitch
CA0612KRNPO9BN220 Applications
There are a lot of Yageo CA0612KRNPO9BN220 applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CA0612KRNPO9BN220
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    CA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22pF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Width
    1.6mm