  • CA0612KRX7R8BB473
CA0612KRX7R8BB473
advertisement
Manufacturer No:
CA0612KRX7R8BB473
HK JDW NO:
898-CA0612KRX7R8BB473
Datasheet:
CA0612KRX7R8BB473
Purchasing and Inquiry
CA0612KRX7R8BB473 Overview
Sitting at 0.035 0.90mm height, the maximum height is reached.With size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm, it operates.X7R is the temperature coefficient.0612 (1632 Metric) cases contain the product.Part number 800μm has a fixed terminal pitch.Rated DC of 25V is the voltage at which this electrical part operates.
CA0612KRX7R8BB473 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
A temperature coefficient of X7R
a 800μm terminal pitch
CA0612KRX7R8BB473 Applications
There are a lot of Yageo CA0612KRX7R8BB473 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA0612KRX7R8BB473
    0612 (1632 Metric)
  • Number of Pins
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.6mm
  • Voltage - Rated AC
    25V
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm