  • CAA-4.9152-18-3050-X
CAA-4.9152-18-3050-X
advertisement
Manufacturer No:
CAA-4.9152-18-3050-X
Manufacturer:
Aker Technology
HK JDW NO:
3033-CAA-4.9152-18-3050-X
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CAA-4.9152-18-3050-X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    2
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Frequency
    4.9152MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Physical Dimension
    L13.5XB4.8XH4.6 (mm)/L0.531XB0.189XH0.181 (inch)
  • Operating Frequency
    4.9152MHz
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Accuracy
    0.003 %
  • Drive Level
    100 µW
  • Aging
    3 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    120Ohm
  • Height
    4.6mm
  • Length
    13.5mm
  • Width
    4.8mm