  • CAL45TB332K
CAL45TB332K
advertisement
Manufacturer No:
CAL45TB332K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-CAL45TB332K
Package:
Axial
Datasheet:
CAL45TB332K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CAL45TB332K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Series
    CA, L Type
  • Size / Dimension
    0.173Diax0.315L 4.40mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Cylindrical
  • Current Rating
    75mA
  • Inductance
    3.3mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • DC Resistance (DCR)
    65Ohm Max
  • Max DC Current
    100mA
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Current - Saturation
    100mA
  • Q Factor
    70
  • Self Resonant Frequency
    1.2MHz
  • Diameter
    4.4mm