  • CB017E0102KBA
CB017E0102KBA
advertisement
Manufacturer No:
CB017E0102KBA
HK JDW NO:
66-CB017E0102KBA
Description:
1nF Film Capacitor SMD/SMT 100V-DC 63V-AC POLYETHYLENE NAPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
CB017E0102KBA
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.3mm
  • Width
    1.6mm