  • CB027E0223J--
CB027E0223J--
advertisement
Manufacturer No:
CB027E0223J--
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CB027E0223J--
Package:
1210
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 5% 1210 POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CB027E0223J--
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Length
    3.3mm