  • CB037D0223KBA
CB037D0223KBA
advertisement
Manufacturer No:
CB037D0223KBA
HK JDW NO:
66-CB037D0223KBA
Package:
1812
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 10% 1812 SMD/SMT 40V-DC POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Quantity:
In Stock : 3042
Step5Bar-code shipping tag
CB037D0223KBA
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812
  • Dielectric Material
    POLYETHYLENE NAPHTHALATE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    40V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Length
    4.7mm