  • CB042D0684J--
CB042D0684J--
advertisement
Manufacturer No:
CB042D0684J--
HK JDW NO:
66-CB042D0684J--
Description:
0.68μF Film Capacitor POLYESTER
Step5Bar-code shipping tag
CB042D0684J--
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYESTER
  • Packaging
    Bulk
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V):40
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Size Code
    2220
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%